PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145172}

Człowiek nie jest ptakiem

Čovek nije tica
6,7 102
oceny
6,7 10 1 102
Człowiek nie jest ptakiem
powrót do forum filmu Człowiek nie jest ptakiem

co...

ocenił(a) film na 8

...tu dużo mówić- dzieło!

ocenił(a) film na 3
washack

widać po licznych komentarzach i ocenach XD

ocenił(a) film na 8
black_hussar

Nie mierzymy wielkości dzieła ilością komentarzy XD A tak poważnie - ten film jest naprawdę dobry, to nie jest jakieś pseudo-niewiadomoco-mumbo-jumbo, tylko solidny film ze świetną historią, zaskakujący i niejednoznaczny, z lekko eksperymentalnym zacięciem, jak to u Makavejeva, ale silnie osadzony w realiach. Kino jugosłowiańskie może jest trochę mniej znane, ale nie znaczy, że gorsze. Film godny polecenia, jeden z lepszych, jakie w ogóle widziałem. Daję głowę, że jak zobaczysz, to się ze mną zgodzisz.

ocenił(a) film na 3
washack

Właśnie nie zgodzę się, gdyż spodziewałem się czegoś ala Miłość Blondynki z elementami ukrytej antykomuszej agitki ala Rejs, a dostałem smutny film o rozczarowaniu socrealistyczną iluzją wspaniałego życia w Komuszym Raju z prowokacyjnymi dla demoludów rewolucyjnych lat '60 przez kontrowersyjne sceny seksualnej perwersji kontestatora i ojca Nowej Fali kina jugosłowiańskiego - nie pisałbym tak gdybym nie widział obscenicznego Słodkiego Filmu i Dzieci Coca-Coli!

ocenił(a) film na 8
black_hussar

A to przepraszam, założyłem, że nie widziałeś filmu - bardzo głupio z mojej strony. Bardzo mi się podoba Twój opis, zgadzam się z nim w pełni, i ja właśnie dlatego lubię ten film, że taki jest, jak napisałeś. Jeszcze raz Wielkie Sorry, skoro widziałeś Sweet Movie to masz prawo wypisywać o Makavejevie, co tylko chcesz. Z drugiej strony cieszy mnie, że są ludzie, którzy takie filmy oglądają. Pozdrawiam! ps. skoro Jugosławia, to może oglądałeś coś Gorana Paskaljevicia?

ocenił(a) film na 3
washack

Widziałem kiedyś Beczkę Prochu (dziś nawet sobie przypomnę), ale kiepsko znam kinematografię z byłej Jugosławii (cóż, sami sobie są winni, skoro z tego niezgaszonego Kotła Bałkańskiego potrafią tylko solidarnie zaakceptować z wyjątkami jedynego globalnego filmowca jugosłowiańskiego, Kusturicę), a co do tego perwersja to Wielkie Sorry, ale nie tylko nie lubię jego twórczości z powodu jednego filmu (wypłynął jak większość kontestatorów za czasów rewolucji lat '60 i "inspirował się" twórczością jego kolegów z branży), więc możesz tylko mnie przekonać do swojej racji, bo obecnie filmy z Bałkanów są marginalizowane przez inne europejskie kraje (zazwyczaj głośne są wałkowane fabuły o wojnie bałkańskiej).

ocenił(a) film na 8
black_hussar

Osobiście nie przepadam za Kusturicą, znam parę rzeczy Paskaljevicia, uwielbiam jego 2 pierwsze filmy: Stróż plaży w sezonie zimowym oraz Pies, który lubił pociągi. I serdecznie te filmy polecam.

ocenił(a) film na 3
washack

Beczkę Prochu niezbyt i chaotyczna, niestety gra kartą traumy wojennej, co jest w obecnym kinie już przesadą, np, Aida (ile jugolskie kino może wałkować wojnę, niczym holokaust wiadomo jaki kraj).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones